Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Na Veletrh sportovních a volnočasových aktivit dorazilo téměř tisíc dětí

Ve čtvrtek 13.9.2018 proběhla v Rožnově pod Radhoštěm poprvé akce s názvem Veletrh sportovních a volnočasových aktivit pro děti a mládež. V prostorách fotbalového stadionu a SYNOT Tip Hall měli děti i rodiče možnost seznámit se a vyzkoušet si individuální či skupinové aktivity, které lze na území města navštěvovat.
„Dopoledne se akce zúčastnilo 400 žáků z prvního stupně základních škol mikroregionu se svými učiteli. Odpoledne byl program určen široké veřejnosti. Celkem jsme za celý den přivítali téměř tisícovku dětí,“ pochvalovala si účast na akci Petra Kafková ze Sdružení Mikroregion Rožnovsko, které bylo hlavním pořadatelem veletrhu.
„Děti si za účasti trenérů mohly vyzkoušet 35 různých aktivit, které si pro ně připravily oddíly TJ Rožnov pod Radhoštěm, SVČ Rožnov pod Radhoštěm a další kluby a organizace, mohly si zahrát například fotbal, golf, hokej, florbal, biatlon, ale představily se i méně obvyklé sportovní disciplíny jako například skoky na lyžích, trampolíny nebo parkour,“ vypočítala Petra Kafková.

 

Svou účastí podpořil Veletrh sportovních a volnočasových aktivit také Český olympijský výbor, který dětem představil projekt s názvem Sazka Olympijský víceboj. „Po splnění tří disciplín si každé dítě odneslo drobné dárečky a svůj Olympijský diplom, který jim ukázal jejich silné sportovní stránky. Hlavní tváří projektu je olympionička a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, která dětem přivezla ukázat také svou bronzovou olympijskou medaili, se kterou se mohly děti vyfotit,“ doplnila Kafková s tím, že ze sportovních osobností se veletrhu zúčastnili také František Jež (skoky na lyžích) a Petra Juříčková (skoky na trampolíně).
„Naše poděkování patři městu Rožnov pod Radhoštěm, které akci finančně podpořilo, ale také FC Rožnov pod Radhoštěm a Josefu  Kramolišovi za možnost využití fotbalového stadionu a SYNOT Tip Hall. Poděkovat chceme také TJ Rožnov pod Radhoštěm za pomoc při organizaci a v neposlední řadě samozřejmě také všem trenérům a zástupcům oddílů, klubů, kroužků a aktivit, kteří se zúčastnili a připravili pro návštěvníky tak pestrý a úžasný program,“ uzavřela Petra Kafková.

 

Reportáž z akce natočila TV Beskyd - zde.