Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Kompostování na Rožnovsku II.

Obce Sdružení Mikroregion Rožnovsko se věnují snižování množství komunálního odpadu, úsporám v systému odpadového hospodářství a také předcházení vzniku odpadů.

Šest z devíti obcí svazku (Horní Bečva, Hutisko-Solanec, Prostřední Bečva, Vigantice, Vidče a Valašská Bystřice) získalo dotaci z Operačního programu Životní prostředí na pořízení 820 ks kompostérů o objemu 900 l, 20 ks kompostérů o objemu 1 100 l, 60 ks kompostérů o objemu 1 400 l, 150 ks kompostérů o objemu 2 000 l, které budou od jara roku 2018 sloužit pro komunitní kompostování občanů.

Dále bude pořízen jeden štěpkovač (drtič odpadu) do obce Vigantice.

Občanům bude nejprve zdarma vypůjčen, po pěti letech pak kompostér přejde zdarma do vlastnictví uživatele. Podle technických údajů by životnost zařízení měla být více než dvacetiletá.

Celkové náklady projektu činí 3 764 450 Kč vč. DPH, z toho dotace číní 3 199 782,50 Kč (85%).

Obrázek

 

Obrázek

plakát ke stažení ve formátu *.pdf