Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Programové dotace

SPOLEČNÉ FINANCOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obce dobrovolného svazku obcí Sdružení Mikroregion Rožnovsko se rozhodly, že budou společně financovat sociální služby formou dotace, která bude poskytována v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, dle zákona o sociálních službách, případně dle obecního zřízení a dalších souvisejících právních předpisů.

Financování sociálních služeb vychází z „Komunitního plánu rozvoje sociálních a souvisejících služeb ORP Rožnov pod Radhoštěm 2017 – 2020“.

Komunitní plán 2017-2020 ve formátu pdf   ke stažení

Podmínkou pro získání dotace není působnost dané sociální služby na území mikroregionu, ale to, že služby dané organizace využívají občané ORP Rožnov pod Radhoštěm. Dotaci je možno získat po předložení Žádosti o poskytnutí programové dotace na formulářích zpracovaných samostatně pro jednotlivé programy a po schválení Valné hromady Sdružení.

První rok, kdy obce společně sociální služby financovaly, byl rok 2016, kdy byla tato podpora poskytnuta více než 1 200 uživatelům. Sdružení Mikroregion Rožnovsko rozdělilo mezi poskytovatele sociálních služeb, kteří požádali o dotaci v rámci tzv. programové podpory, 4 324 000 Kč.

V druhém roce společného financování, v roce 2017, Sdružení rozdělilo 4 533 000 Kč a podpořilo tak ve dvou vyhlášených programech 18 organizací.

Přes počáteční nejistoty tak projekt zaznamenal velký úspěch a stal se průkopníkem na poli společného financování tak velice diskutovaného tématu, jakým sociální služby bezesporu jsou.

Jak zažádat?

V případě, že chcete žádat o poskytnutí dotace na financování sociálních služeb z rozpočtu Sdružení Mikroregion Rožnovsko, prostudujte si prosím Programové zásady a vyhlášené Programy pro daný rok, kde si ověříte, zda jste vhodným žadatelem.
Formuláře potřebné pro žádost o dotaci naleznete v záložce vztahující se k danému roku.