Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Obec Horní Bečva

Obec Horní Bečva

Obec leží podél silnice I. třídy č. E442 z Valašského Meziříčí - Makov (hraniční přechod do SR) do Žiliny (SR). Je to typická horská obec s nadmořskou výškou v centru 505 m n. m. Nejvyšší vrchol je Vysoká 1024 m n. m. Horskému charakteru odpovídá i značná rozlehlost obce, v níž žije 2457 obyvatel (k 1. 1. 2017), starší generace v typických valašských dřevěnicích, mladší pak v moderních rodinných domcích.

Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku aj.

Svou geografickou polohou je Horní Bečva vyhledávaným místem k letní i zimní rekreaci. V katastru je více než 500 soukromých chat a několik desítek rekreačních a hotelových zařízení. V létě je zde navíc možnost koupání, vodních sportů a rybaření v přehradní nádrži (5 ha). Vybraná rekreační zařízení jsou vybavena půjčovnami kol, saunami, bazény a dalším nezbytným servisem pro návštěvníky. Také si můžete zaplavat v místní přehradě nebo se věnovat mnoha dalším sportům.

V zimním období jsou k dispozici běžecké trasy a také lze využívat turistické trasy k lyžařským túrám. Ani milovníci alpského lyžování zde nepřijdou zkrátka - na svazích obce je celkem 11 soukromých lyžařských vleků s možností výuky lyžování.

Adresa

Galerie