Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Obec Valašská Bystřice

Obec Dolní Bečva

Velká horská obec Valašská Bystřice se 2 271 (1.1.2017) obyvateli leží 7 km jižně od města Rožnova pod Radhoštěm v údolí říčky Bystřice a jejich oboustranných přítoků jakoby v kotlině uprostřed Vsetínských vrchů. Střed obce leží v nadmořské výšce 460 m, nejvyšším bodem je vrchol Tanečnice s nadmořskou výškou 912 m. Rozloha obce je 36 km2.  K zajímavým historickým památkám patří hroby portášských velitelů před kostelem z konce 18. století mají podobu kamenných náhrobků a jsou chráněny jako kulturní památky. V obci se také dochovaly původní sroubené chaloupky rozseté po svazích a hřebenech bystřických kopců.

Obec Valašská Bystřice leží v údolí obklopená věncem hor. Je ideálním místem pro celoroční sportovní činnost, turistiku, cykloturistiku či lyžování. Obec má ideální podmínky i pro agroturistiku. Zdejší lesy jsou také vyhledávaným houbařským rájem.

Adresa

Galerie