Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Obce

Obec Dolní Bečva

Obrázek

O bec je umístěna v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd pod horou Radhošť. Rozkládá se na horním toku řeky Bečvy, je vzdálená 4 km na východ od Rožnova pod Radhoštěm. Obcí prochází státní silnice I/35 Valašské Meziříčí - Rožnov p/R - Slovenská republika.

Další informace

Obec Horní Bečva

Obrázek

Obec Horní Bečva leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy 12 km východně od Rožnova pod Radhoštěm po obou březích horního toku Rožnovské (Dolní) Bečvy, která odděluje pásmo Vsetínských vrchů od Beskyd.

Další informace

Obec Hutisko-Solanec

Obrázek

Obec vznikla sloučením Hutiska a Solance v roce 1960. Název osady Hutisko je odvozen od sklářských hutí, které zde byly založeny počátkem 17. století. Osada Solanec dostala název podle vrchu Soláň, pod kterým se nachází. Obec je vzdálena 6 km jihovýchodně od Rožnova.

Další informace

Obec Prostřední Bečva

Obrázek

Obec Prostřední Bečva leží ve východní části Radhošťské hornatiny a Vsetínských vrchů v nadmořské výšce 430 m. Svou rozlohou 23,5237 km2 patří mezi středně velké obce okresu.

Další informace

Město Rožnov pod Radhoštěm

Obrázek

Kdysi dřevěné městečko rozkládající se po obou březích řeky Bečvy. Ještě počátkem dvacátého století zde byly v malebném údolí na úpatí památné hory Radhošť světově proslulé klimatické lázně. V posledních desetiletích se Rožnov pod Radhoštěm proměnil v moderní turistické, kulturní, obchodní a průmyslové centrum. V současné době je Rožnov proslaven především Valašským muzeem v přírodě.

Další informace

Obec Valašská Bystřice

Obrázek

Velká horská obec Valašská Bystřice se 2 271 (1.1.2017) obyvateli leží 7 km jižně od města Rožnova pod Radhoštěm v údolí říčky Bystřice a jejich oboustranných přítoků jakoby v kotlině uprostřed Vsetínských vrchů. Střed obce leží v nadmořské výšce 460 m, nejvyšším bodem je vrchol Tanečnice s nadmořskou výškou 912 m.

Další informace

Obec Vidče

Obrázek

Vidče leží 4 km jihozápadně od Rožnova pod Radhoštěm, mezi Moravskoslezskými Beskydami a Vsetínskými vrchy. Rozkládá se na ploše 1 179 ha, krajinu tvoří většinou pastviny, v menší míře pak pole. Žije zde 1 705 obyvatel (k 1. 1. 2017). Vidče se řadí k nejstarším obcím v regionu, první písemná zmínka o Vidči je z roku 1310.

Další informace

Obec Vigantice

Obrázek

Název obce Vigantice je odvozen od osobního jména Wiegand. Vigantice najdete na úpatí severních vrcholků Vsetínské Hornatiny. Leží 3,8 km jihovýchodním směrem od města Rožnov pod Radhoštěm v nadmořské výšce 482 m. Obec je postavena kolem silnice vedoucí z Rožnova do obce Hutisko-Solanec a dále do Velkých Karlovic. Katastr obce zaujímá rozlohu 764 ha.

Další informace

Město Zubří

Obrázek

Město leží na východě České republiky, v podhůří západní části Moravskoslezských Beskyd na jižních svazích Veřovských vrchů. Leží asi 4 km západně od Rožnova pod Radhoštěm v údolí Rožnovské Bečvy a kolem potoků Hodorfského (Zuberského) a Starozuberského. Severní část obce leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Žije zde 5 583 obyvatel (k 1. 1. 2017).

Další informace