Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Obec Dolní Bečva

Obec Dolní Bečva

Obec je umístěna v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd pod horou Radhošť. Rozkládá se na horním toku řeky Bečvy, je vzdálená 4 km na východ od Rožnova pod Radhoštěm. Obcí prochází státní silnice I/35 Valašské Meziříčí - Rožnov p/R - Slovenská republika. Katastr obce je výškově značně členitý. Na severní hranici katastru  leží vrchol Radhoště s nadmořskou výškou 1129 m. Ze svahů Radhoště odvádějí vodu potoky Dolní a Horní Rozpitý. Nacházejí se zde četné osady a paseky: Rozpité, Kamenné, Polana, Bilův dvůr, U Hajdů, Kopeček. Jižní hranici katastru pak tvoří tok Rožnovské Bečvy. Střed obce je položen v nadmořské výšce 427 m. Na pravém břehu Bečvy leží také nejvýznamnější vrchy Černá hora (902 m), Mešný, Kamenná (747 m), Kyčera.

Rozlohou 2006 ha a počtem 1892 obyvatel (k 1. 1. 2017) patří mezi středně velké obce okresu Vsetín. Trvale obydlených domů je cca 670.

Dolní Bečva je východiskem turistických cest na Radhošť a Pustevny známé malebnými dřevěnými stavbami architekta Dušana Jurkoviče. Turisty přitahuje kaplí, sousoším věrozvěstů Cyrila a Metoděje i sochou pohanského boha Radegasta. V létě i v zimě je Dolní Bečva pro turisty otevřená.

Adresa

Galerie