Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Obec Hutisko-Solanec

Obec Hutisko-Solanec

Obec vznikla sloučením Hutiska a Solance v roce 1960. Název osady Hutisko je odvozen od sklářských hutí, které zde byly založeny počátkem 17. století. Osada Solanec dostala název podle vrchu Soláň, pod kterým se nachází. Obec je vzdálena 6 km jihovýchodně od Rožnova.

Na území obce stojí několik kulturních památek, jimž vévodí fojtství z roku 1785, dřevěná stavba lidové architektury, dnes restaurace Fojtka. V obci se nachází jediný pomník Charlotty Garrigueové-Masarykové v ČR, manželky prvního prezidenta Československa T. G. Masaryka.

Na Vaši návštěvu a využití čekají hotely, restaurace, rekreační střediska, autocamping, lyžařské vleky, upravované a turistické lyžařské běžecké tratě, trasy pro pěší turistiku, trasy pro horská kola, tenisové kurty a koupaliště.

Adresa

Galerie