Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Tisková zpráva č. 002/2020 ze dne 2. 3. 2020

Mikroregion Rožnovsko má rekordní rozpočet 12,7 milionu korun. Z dotací přijdou nejméně 3 miliony.

Sdružení Mikroregion Rožnovsko má na rok 2020 schválený rekordní rozpočet s výdaji ve výši 12,7 milionů korun. Tři miliony z této částky tvoří dotace z několika různých zdrojů, přičemž o další dotace se ještě bude mikroregion ucházet. Devítka členů (dvě města a sedm obcí) bude i nadále spolupracovat na společných aktivitách především v sociální oblasti, ale také ve školství nebo oblasti kultury.   

Spolupráce celkem sedmi obcí a dvou měst bude i v roce 2020 založena na společných aktivitách v mnoha oblastech. „Čeká nás druhý ročník Valašského letňáku – tedy putovního letního kina, společně se podílíme na úpravě běžeckých tras a již popáté budeme společně rozdělovat dotace v sociální oblasti. Mikroregion společně vlastní také sociální firmu Psí útulek Rožnovsko, která zaměstnává osoby znevýhodněné na trhu práce a zároveň zajišťuje službu potřebnou – tedy samotný útulek pro psy a kočky“,“ představuje výhled pro rok 2020 Jan Kučera, předseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko.

Na zmíněné aktivity a společné projekty má mikroregion schválený rekordní rozpočet s výdaji ve výši 12,7 milionu korun. „Tři miliony z toho tvoří dotace z různých zdrojů. Kromě příjmů ve formě dotací si mikroregion vydělává také hospodářskou činností a společně s dalšími příjmy to dělá až půl milionu korun,“ říká předseda mikroregionu Jan Kučera.

V plánu na rok 2020 je čerpání zdrojů z různých dotačních programů. „Budeme chtít získat dotace na lepší plánování sociálních služeb nebo na vzdělávání a rozvoj kompetencí starostů i zaměstnanců obecních a městských úřadů v rámci mikroregionu,“ prozradila tajemnice mikroregionu Petra Kafková.    

Sdružení Mikroregion Rožnovsko, které zaměstnává dva pracovníky, je dobrovolným svazkem obcí sdružujícím celkem 9 obcí regionu – Rožnov pod Radhoštěm, Dolní Bečvu, Prostřední Bečvu, Horní Bečvu, Hutisko-Solanec, Vigantice, Valašskou Bystřici, Vidče a Zubří. Informace z mikroregionu najdete na webu www.roznovsko.cz.