Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Tisková zpráva č. 001/2020 ze dne 23. 1. 2020

Mikroregion Rožnovsko rozdělí v dotacích rekordních 6 milionů korun a zve na seminář

Rekordní částku přes 6 milionů korun ve třech různých programech letos vyčlenily obce mikroregionu Rožnovsko na podporu poskytovatelům služeb v sociální oblasti. Vše důležité kolem dotačních programů v oblasti sociálních služeb pro obce mikroregionu Rožnovsko se zájemci dozví na semináři pro žadatele, který se uskuteční ve středu 29. ledna 2020 od 15 hodin v obřadní síni v přízemí hlavní budovy MěÚ Rožnov. Samotné žádosti o finanční příspěvky pak mnohou žadatelé posílat v období od 14. 2. do 28. 2. 2020.

„Dobrou zprávou je, že se do společného financování zapojilo také druhé město mikroregionu - Zubří. Zásadní výhodou je, že žadatelé o dotace na sociální oblast nemusí žádat o finanční podporu jednotlivé obce mikroregionu (Dolní Bečvu, Prostřední Bečvu, Horní Bečvu, Valašskou Bystřici, Vidče, Hutisko-Solanec, Rožnov pod Radhoštěm a Zubří), ale můžou své žádosti směřovat přímo na mikroregion. Tím se velmi snižuje administrativa jak žadatelů, tak členských obcí“ chválil místostarosta Rožnova a předseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko Jan Kučera.

Sdružení Mikroregion Rožnovsko (SMR) jehož členy je celkem devět obcí mikroregionu, vyčlenilo pro rok 2020 rekordní částku na podporu poskytovatelů služeb v sociální oblasti. „Poskytovatelé sociálních služeb a další organizace působící v sociální oblasti mohou žádat celkem o více než 6 milionů korun, přesně je to 6,087 milionu, což je historicky nejvyšší částka. Žádat mohou ve třech programech,“ uvedl Jan Kučera.

V rámci prvního programu bude Sdružení Mikroregion Rožnovsko finančně přispívat na úhradu provozních výdajů/nákladů subjektů pověřených Zlínským krajem poskytováním sociálních služeb obecného hospodářského zájmu. „Druhý vyhlášený program podpoří aktivity a služby v sociální oblasti mimo služby obecného hospodářského zájmu podporované Zlínským krajem. Může to být například osvětová činnost nebo různé aktivity nad rámec sociálních služeb,“ uvedl místopředseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko Radim Gálik.

Pro jednotlivé žadatele, které zajímá, zda-li mohou žádat dotace právě na jejich služby v sociální oblasti a kolik mohou žádat, pořádá Sdružení Mikroregion Rožnovsko seminář. „Ten se uskuteční ve středu 29. ledna 2020 od 15 hodin v obřadní síni v přízemí hlavní budovy MěÚ Rožnov. S žadateli na semináři podle potřeby probereme a zkonzultujeme jejich žádosti a dotazy k nim,“ uvedla Eva Buchalová ze Sdružení Mikroregion Rožnovsko.

Pozvánku a detailní informace k seminář najdete na stránkách mikroregionu Rožnovsko zde.