Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

ROBINZONI – Malí průzkumníci přírody

Pastelka Vigantice
Organizace Pastelka Vigantice
Věková kategorie od 3 do 7 let
Kdy čtvrtek, 16:00 - 17:00 (říjen - prosinec)
Kde vedle Obecního úřadu Vigantice v budově bývalé školky
Telefon 734 251 620
Email Mia@pastelkavigantice.cz
Mia Mižíková
Web www.pastelkavigantice.cz
Cena 1100,- - za říjen až prosinec (úvodní hodina v září / 100,-)

Cílem je vytrhnout děti ze zrychleného světa informací a technologií a společně objevovat skryté krásy přírody.

V dětech probudíme vnímavost, zvídavost a přirozenost, utvoříme vzájemná přátelství a umožníme dětem prožít dobrodružství v přírodě.

Dochází tak spontánně k rozvoji pohybových schopností, samostatnosti a posílení vztahu k přírodě.

Hodně času budou děti trávit na zahradě i na výpravách do okolí. Budou chytat vodní i suchozemské breberky. Naučí se pracovat s mikroskopy a lupami. Pro zvířata postaví různé příbytky. Naučí se v přírodě žít a přežít – rozdělávat oheň, stavět si přístřešky, potrénují uzlování i vyřezávání. Poznají, co se dá v přírodě jíst, uvaří i upečou pokrmy na ohni i v kuchyňce. Na jaře si postaví na zahradě velké tee-pee.

Každý robinzon bude mít vlastní kroniku, do které si společně bude zapisovat poznané informace o přírodě (nejen zapisovat, ale také kreslit, lepit, vkládat usušené rostliny, listy….atd.)

Maximální počet robinzonů v kroužku je 8. Veškerý materiál a pomůcky obdrží děti na kroužku.