Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Výsledek dotazníkového šetření ohledně informovanosti občanů na Rožnovsku

Sdružení Mikroregion Rožnovsko dosud nedisponuje strategickým uchopením oblasti komunikace s veřejností, která by byla kvalitním základem pro sdílení informací v obou směrech. Kvalitní komunikace mezi veřejnou správou, reprezentovanou mikroregionem Rožnovsko a jeho členskými obcemi podpoří spokojenost obyvatel, podnikatelů, turistů a dalších aktérů územního rozvoje se správou věcí veřejných a umožní také zvýšit efektivitu prováděných činností. Posílení komunikačních schopností formou jejich strategického uchopení přispěje k posílení otevřenosti Sdružení Mikroregion Rožnovsko i jeho členů a transparentnímu výkonu veřejné správy a zvýšení kvality služeb pro občany a další klienty.

Dotazníkové šetření s názvem Informovanost občanů na Rožnovsku je součástí analytické části Komunikační strategie Sdružení Mikroregion Rožnovsko, která je zpracovávána v rámci projektu „Posílení a efektivita komunikace s veřejností v Mikroregionu Rožnovsko" (registrační číslo: CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016745) spolufinancovaného z rozpočtu Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Hlavním cílem dotazníkového šetření bylo zjistit, jak kvalitně jsou občané informováni a jak nejlépe jim předat co nejvíce informací o dění v obcích. Občané mikroregionu Rožnovsko se tak měli možnost vyjádřit k informovanosti a komunikačním nástrojům používaných v obcích.

Jednotlivé členské obce jsou rozděleny do dvou pracovních skupin. První skupina je tvořena většími členskými obcemi – Zubří, Valašská Bystřice, Horní Bečva, Hutisko-Solanec. Druhou skupinu tvoří menší členské obce – Dolní Bečva, Prostřední Bečva, Vidče, Vigantice.
Město Rožnov pod Radhoštěm má vzhledem k odlišné velikosti a množství agend, které komunikuje veřejnosti ve srovnání s ostatními členskými obcemi a mikroregionem Rožnovsko, samostatně zpracovaný strategický dokument týkající se komunikační strategie města. Nicméně v kontextu mikroregionu Rožnovsko jsme provedli sběr dat v rámci dotazníkového šetření také u občanů Města Rožnov pod Radhoštěm.

 

Výsledky dotazníkového šetření si můžete přečíst zde.