K personalizaci obsahu a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používaním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace

Dobrý skutek za starý mobilní telefon?

Děláte rádi radost před Vánoci? Připojte se k naší sbírkové akci a odevzdejte do 20. 12. 2017 na vybraných místech obcí, měst a vybraných školách Váš vysloužilý, i zcela nefunkční, mobilní telefon a pomůžete tak obecně prospěšné společnosti AUXILIUM, starající se o děti a osoby se zdravotním postižením. Celý výtěžek z této charitativní akce tak půjde na pomoc právě jim!

Zbavte se starého krámu, který Vám jen leží v šuplíku a stejně ho už nikdy nepoužijete a současně tak pomůžete vlastně dvakrát – dětem i životnímu prostředí!

Seznam sběrných míst:

Dolní Bečva - podatelna ObÚ

Horní Bečva - podatelna ObÚ, ZŠ T.G. Masaryka Horní Bečva

Hutisko-Solanec - podatelna ObÚ, ZŠ a MŠ Hutisko-Solanec

Prostřední Bečva - podatelna ObÚ, ZŠ Prostřední Bečva

Rožnov pod Radhoštěm - IC Rožnov pod Radhoštěm, MŠ Na Zahradách, MŠ Tylovice, MŠ 1.máje 864, ZŠ Videčská, ZŠ Tyršovo nábřeží, ZŠ Záhumenní

Valašská Bystřice - TIC Valašská Bystřice, ZŠ Valašská Bystřice

Vidče - podatelna ObÚ, ZŠ Vidče

Vigantice - podatelna ObÚ, ZŠ a MŠ Vigantice

Zubří - ZŠ Zubří

 

Navíc: pokud na sebe zanecháte kontakt, zařadíte se do slosování o hodnotné ceny, které pro podporu této dobročinné akce věnovala společnost ASEKOL a.s.

 

Akci podporují obce: Dolní Bečva, Horní Bečva, Hutisko-Solanec, Prostřední Bečva, Rožnov pod Radhoštěm, Vidče, Vigantice, Valašská Bystřice a Zubří.

Která obec mikroregionu Rožnovsko dětem z AUXILIA pomůže nejvíce...?
 

Proč je třeba ekologicky likvidovat staré mobilní telefony?

Podle průzkumu společnosti ASEKOL leží aktuálně v českých domácnostech cca 10 miliónů starých, nepoužívaných mobilních telefonů – bez využití a bez možnosti recyklace. Například z 5 miliónů mobilních telefonů (zejména starších typů) lze postupnou recyklací získat až 120 kg zlata, 45 kg palladia, jednu a čtvrt tuny stříbra, 45 tun mědi a 19 tun kobaltu. Pokud telefon není ekologicky zlikvidován a vyhodí se do popelnice, kam rozhodně nepatří, skončí bez využití buď ve spalovně, nebo na skládce. Zde se z něj začnou postupně uvolňovat toxické látky, nikl z baterií, rtuť, bromované zpomalovače hoření, beryllium a další. Tyto sloučeniny mohou pronikat např. do spodních vod a dostávají se různými způsoby zpět do potravního řetězce, tedy i k nám a způsobují škody na našem zdraví.

Obrázekplakát ke stažení zde (ve formátu *.pdf)