K personalizaci obsahu a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používaním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace

Celorepublikové setkání Center společných služeb ("CSS")

Tento týden jsme se účastnili dvoudenního celostátního setkání zaměstnanců Center společných služeb ("CSS"), během kterého jsme absolvovali školení k GDPR a workshopy k různým tématům (odpadové hospodářství, veřejné zakázky, školství, elektronizace a digitalizace veřejné správy a další).

Rožnovsko bylo v mnoha případech představeno jako úspěšné DSO (pozn.: Dobrovolný Svazek Obcí), kterému se daří realizovat společné projekty. Konkrétně byl zmíněn projekt Sociální firma Psí útulek Rožnovsko, Společné financování sociálních služeb a Katalog volnočasových aktivit.

Mluvilo se také o naší členské obci Prostřední Bečvě, která v roce 2017 zavedla evidenční systém odpadů Econit monitorující produkci směsného a tříděného odpadu. Každá domácnost má přiřazený svůj unikátní QR kód, kterým označuje pytle s odpadem a díky tomu je přesně známo, kolik která domácnost vyprodukuje odpadů.